"Hoş geldiniz, sunulan hizmetlerden faydalanmak için sisteme giriş yapmalısınız"

Bana Ulaşın
Bize Sorun
Bir Fikrim Var
Çözüm Arıyorum
Gündem
Kongre ve Konferanslar
Atamalar
Kariyer İmkanları
ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ
EDİTÖRDEN

Güvenlik, insanın temel ihtiyaçlarındandır ve çocukluğumuzdan itibaren olgunlaşır. İnsanoğlu için vazgeçilmez, karşılanması zorunlu ve çok değerlidir. Çalışma hayatında ise, sağlığın korunması ve güvenliğin sağlanması, dünyada birlikte ele alınan konular haline gelmiştir. Bunun en önemli nedeni, insan hayatının ve sağlığının maddi karşılığının ölçülememesidir. ‘’Bana bir şey olmaz’’ düşüncesiyle baktığımızda iş kazası ve meslek hastalığı riskini artırmaktayız. Çalışanın başına gelen iş kazası veya meslek hastalığının, sadece çalışanı değil, aynı zaman da bakmakla yükümlü olduğu kişileri de etkilediğini unutmamalıyız.

Her insan değerlidir. Her çalışanın sağlığı ve güvenliği bizim için çok önemlidir. Başka insanlara faydalı olabilmek için; zaten güç çalışma koşullarında görev yapan bizler, sağlığımızı ve güvenliğimizi her şeyden fazla düşünmek zorundayız. Bu bölümde, sağlığımızın ve güvenliğimizin korunması konusunda, sağlık çalışanları olarak nelere dikkat etmeliyiz ve nasıl davranmalıyız gibi konulara değineceğiz. Sunularınızı, makalelerinizi ve bu konudaki katkılarınızı tüm sağlık camiasıyla paylaşmak istiyoruz. Ayrıca başınızdan geçen olaylara, edindiğiniz tecrübelere, çözüm yollarınıza ve başarı öykülerinize de ortak olmak istiyoruz. Sorularınıza karşılık bulmak, sorunlarınızda yanınızda olmak istiyoruz. Fikirlerinizin bizim için değerlidir.

Çağımız bilişim çağı ve internet üzerinden her türlü bilgiye, belgeye ulaşma olanağımız var. Buradaki amacımız; aradığımız bilgiye, en kısa sürede ve en doğru biçimde ulaşmamızı sağlamak, bilgi kirliliği içinde kaybolmamızı engellemek.

“Çalışan güvenliği” sayfamızda neler bulacaksınız?

Mevzuat bölümünde, çalışan güvenliği ile ilgili yasal düzenlemelere; sunular bölümünde, eğitimlerimizde kullandığımız çeşitli konulardaki dosyalara; makaleler bölümünde, konu ile ilgili çalışmalara; videolar bölümünde, güvenlik ile ilgili görüntülere; sizden gelenler bölümünde ise, katkı ve paylaşımlarınıza ulaşabilirsiniz.

Sitemizin ana sayfasında bulunan, “bize sorun”, “bir fikrim var” ve “çözüm arıyorum” başlıklarından da iletişim sağlayabilir, tecrübelerimizi, düşüncelerimizi, sorunlarımızı paylaşabiliriz.

Kazasız, sağlıklı çalışmalar dileğiyle.

> Makaleler
> Mevzuat
> Sunular
> Videolar
> Sizden Gelenler
Aktif Kullanıcı: 106 Üye Sayısı: 53669

Telif Hakkı © T.C.Sağlık Bakanlığı 2018