"Hoş geldiniz, sunulan hizmetlerden faydalanmak için sisteme giriş yapmalısınız"

BANA ULAŞIN

Talep ve önerilerinizi bana yazarak iletebilirsiniz.

Sonuçlar

2017 Yılı Temmuz Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Sureti İle Atama Kurası Hakkında Duyuru

Nerden Nereye: /

29.05.2017Sağlıkta Dönüşüm Programı II. Fazı çerçevesinde İstanbul ilinde Sayın Bakanımızın katılımı ile gerçekleştirilen İl Değerlendirme Toplantısında İstanbul ilinde yeni açılan sağlık tesislerimizin personel ihtiyacının ivedilikle giderilmesine karar verilmiştir. 

Bunu teminen, 2017 Yılı Temmuz Dönemi  İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Sureti İle Atama Kurasında kurum içi personel ataması sadece İstanbul’a yapılacaktır.

 

Değerli sağlık çalışanlarımızın planlamalarını buna göre yapması amacıyla bilgi paylaşımı yapılmaktadır.

 

Saygı ile duyurulur.


Detaylı Bilgi İçin : http://www.yhgm.saglik.gov.tr/ 

İrtibat teli arayın :

KPSS -2017/3 Sözleşmeli Personel Alımı Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru

Nerden Nereye: /

26.05.2017657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi uyarınca istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin KPSS–2017/3 yerleştirme sonuçları 17.03.2017 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanmış, atama işlemlerinin güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacağı duyurulmuştu.

 

Bakanlığımız taşra teşkilatına ait Sağlık Teknikeri/Sağlık Teknisyeni (İlk ve Acil Yardım) pozisyonlarına yerleşenlerden güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlan anadayların göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, il sağlık müdürlükleri bünyesinde teşekkül eden il komisyonlarınca alınacaktır.

 

1. Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular 23.05.2017 – 31.05.2017 tarihleri arasında alınacaktır. Adayların, bu süre içinde istenen belgelerle birlikte yerleştirildikleri birimlerin bağlı bulunduğu il sağlık müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 

2. Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

 

3. Adayların, (Ek–1)’de belirtilen belgeleri hazırlayarak engeç 31.05.2017 tarihi mesai bitimine kadar il komisyonlarına teslim etmeleri gerekmektedir. 4 üncü ve 5 inci maddede belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olup, posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

4. Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evraklarını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

 

5. Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar da, başvuru evraklarını birinci derece yakınları aracılığı ile il komisyonlarına teslim edebileceklerdir. Bu durumdaki adaylar, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belgesiyle birlikte Bakanlığımıza başvurmaları, aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla; yerleştirildikleri hizmet birimlerinde, bu birimlerin kapatılmış veya başka bir birimle birleştirilmiş olması halinde yerleştirildikleri pozisyonun il veya ilçede bulunması hali öncelikle dikkate alınarak ihtiyaç bulunan hizmet birimlerinde göreve başlatılacaktır.

 

6. Adayların atanma şartlarını taşıyıp taşımadıkları il komisyonları tarafından,  www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanan KPSS–2017/3 Tercih Kılavuzundaki nitelik ile şartlar, adaylardan istenen belgeler ve (Ek–1)’ de yer alan “Açıklama ve Uyarılar” dikkate alınarak tespit edilecektir.

 

7. Atanma şartlarını haiz olduğu tespit edilenler, 5510 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na gerekli bildirimler yapılarak göreve başlatılacak, atanma şartlarını haiz olmayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı bilgi verilecektir.

 

8. Atanma şartlarını taşıyanlar için,  son göreve başlama tarihi 02.06.2017 günüdür. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır.

 

9. Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar,bu durumlarını 31.05.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri ve 31.07.2017 tarihi aşılmamak kaydıyla, raporda belirtilen istirahat süresinin bitimini müteakip iki işgünü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

 

10. Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 31.05.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren en geç iki iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

 

11. Güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri henüz tamamlanmayan adayların başvuru ve göreve başlama tarihleri, söz konusu işlemler tamamlandığında http://www.yhgm.saglik.gov.tr/ internet adresinde ilan edilecektir.

 

 

Ek-1: Göreve Başlama İşlemleri İçin Gerekli Belgeler
Ek-2: Göreve Başlama İşlemlerine Ait Form
Ek-3: Genel Yazı


Detaylı Bilgi İçin: Tıklayınız

İrtibat teli arayın :

Balıkesir’de Yılın Hemşiresi, Hayat Kurtarıyor!

Nerden Nereye: /

25.05.2017


Kalp krizi geçiren bir vatandaşı ilkyardım ile hayata döndüren ve yılın hemşiresi seçilen Meral Türkyılmaz, trafik kazası geçiren bir gencin de yardımına koştu ve ikinci kez hayat kurtardı.

Koroner Bakım Servis Hemşiresi olarak görev yapan Türkyılmaz,Balıkesir’de bankamatikte para çekerken kalp krizi geçiren 50 yaşındaki Yılmaz Çelik'i hayata bağladı. Bu durumdan sonra Balıkesir’de yılın hemşiresi seçilen Türkyılmaz, Ankara’da düzenlenen Ebeler ve Hemşireler Haftası etkinliğinde Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın elinden teşekkür belgesini aldı.

Koroner bakım servisinde hastalara kritik müdahalelerde bulunarak önemli görevlere imza atan Türkyılmaz, tatil için çıktığı yolculuk dönüşü Susurluk'ta meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan bir gence 112 ekiplerinden önce müdahale ederek, ikinci kez hayat kurtardı.

Biz de SBN ailesi olarak yer ve zaman tanımadan görevinin bilincinde olan ve her an sağlık hizmeti veren başta Meral Türkyılmaz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. 

İrtibat teli arayın :

Obeziteye Karşı 'Sağlıklı Yaşam Şenliği'

Nerden Nereye: /

23.05.2017


Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, obezitenin önlenmesi, hareketli yaşamın teşviki ve sağlıklı yaşam kültürünün geliştirilmesine farkındalık sağlamak amacıyla “Sağlıklı Yaşam Şenliği” düzenledi. Şenliğe Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü İbrahim Barbaros Akçakaya’nın yanı sıra Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerinden yetkililer de katıldı.

 

20 Mayıs Avrupa Obezite Günü dolayısıyla binlerce vatandaşın aynı anda farklı sporlar yaptığı Sağlıklı Yaşam Şenliği,"Her Gün 10 Bin Adım" yürüyüşüyle başladı. Etkinliğe bisikletleriyle katılan Ankara Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği’nden sporcular, gölün etrafında tur attı. Hareket etmenin sağlık için önemine dikkati çekmek amacıyla kurulan ‘Egzersiz İstasyonu’nda ise vatandaşlar uzmanlar eşliğinde egzersiz yaptı.

 

Vatandaşların, uzmanlar tarafından sağlıklı beslenme ve sporun önemi konusunda bilgilendirildiği şenlikte alana kurulan‘Sağlıklı Yaşam Aracı’nda, katılımcıların tansiyon, şeker, vücut kitle indeksleri, boy ve kiloları ölçüldü. Vatandaşlara daha sağlıklı olabilmeleri için önerilerde bulunuldu. Ölçüm sonuçlarına göre yarışmacılara katılım kartları verildi. Yarışmacılar, ‘Aşamalı Yarış Parkuru’nda, denge odaklı oyunlar oynadı. Zamana karşı yarışılan parkuru en hızlı tamamlayana ödül olarak bisiklet verildi.

 

Sağlıklı, pratik yiyecekler standında ise uzmanlar,annelere uygulamalı olarak sağlıklı atıştırmalık tarifleri verdi. Şenlik alanına kurulan ‘Fotoğraf Çekim Uygulama İstasyonu’nda, İnstagram’da #HerGün10BinAdım etiketi ile fotoğraflarını paylaşan vatandaşlara fotoğraf çıktıları anlık olarak dağıtıldı. ‘Ağız ve Diş Sağlığı Standı’nda ise uzmanlar gün boyu ağız ve diş sağlığı seti dağıtarak vatandaşları bilgilendirdi.

 

Etkinlikte çocuklar da unutulmadı. Çocuklara sağlıklı yaşamı özendirmek için hazırlanan "Köstebekgiller" tiyatro oyunu gün boyu büyük bir ilgiyle izlendi.

İrtibat teli arayın :

2017 Yılı İstanbul İli Kurum İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası

Nerden Nereye: /

18.05.20172017 Yılı İstanbul İli Kurum İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası


İlan Metni ve Münhal  Kadrolar Yayımlanmıştır. Başvurular 17 Mayıs 2017- 24 Mayıs 2017 (Saat 18:00 e kadar)  tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Bu kuraya sadece kadrosu Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda ve İstanbul ili dışında bulunan personelin başvuruları kabul edilecektir.


Not İstanbul ili içerisindeki başvurular kabul edilmeyecektir.

İlan Metni İçin: Tıklayınız

Detaylı Bilgi İçin: Tıklayınız

Münhan Kadrolar İçin: Tıklayınız

Kura Başvuru ve Takip İşlemleri İçin: Tıklayınız

İrtibat teli arayın :

"Sizler Umudun Adısınız"

Nerden Nereye: /

12.05.2017


Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, 10 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Günü kapsamında Ankara’da ‘Sizler Umudun Adısınız’ isimli bir etkinlik düzenledi. Türkiye’nin 81 ilinden programa davet edilen ebe ve hemşireler etkinliğe büyük ilgi gösterdi. 


Programın açılışında konuşan Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ, sağlık çalışanlarının kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, Sağlıkta Dönüşüm Programı'nı birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi. Bakan Akdağ “Bu muhteşem ailenin, ebelerin, hemşirelerin, doktorların büyük gayretleriyle Sağlıkta Dönüşüm Programı’nı gerçekleştirdik, şimdi de Sağlıkta Dönüşümün İkinci Dönemine hazırlanıyoruz. Yeni dönem çok daha iyi olacak. Ebe ve hemşirelerimizin yepyeni rolleri olacak.” dedi. Sağlık çalışanlarının daha iyi imkanlara kavuşturulması için gayret edeceklerini açıklayan Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık çalışanlarının yıpranma payı konusunda tekrar kendilerini talimatlandırdığını belirterek “Yıpranma payı konusunda kanun maddelerini hazırladık Bakanlar Kurulu’na götüreceğiz. İnşallah en yakın zamanda da kanunlaştırmaya çalışacağız.” diyerek müjdeyi verdi. 


Konuşmaların ardından Kum Sanatı Ustası Veysel Çelikdemir, Ebe ve Hemşireler Günü’ne özel hazırladığı gösteriyi sundu. Sağlık Bakanı Akdağ, konuşması sırasında kürsüye bazı ebe ve hemşireleri davet ederek, unutamadıkları meslek anılarını paylaşmalarını istedi. Sağlık çalışanlarının anlattığı anılar, salondaki konukları bazen güldürdü, bazen duygusal anlar yaşattı. Ebe ve Hemşire Yüsra Büyükcebeci de vefat eden arkadaşları anısına “Ben Ebeyim, Ben Hemşireyim” adlı şiirini okudu. 


Etkinliğin ardından Bakan Akdağ, 81 ilden gelen ebe ve hemşirelere teşekkür belgesiyle birlikte ‘Vatan İçin Sağlık Nöbetinde’ kitabını takdim etti.

İrtibat teli arayın :

Türkiye'nin İlk Sağlık Müzesi

Nerden Nereye: /

10.05.2017


İnegöl’de 1906 yılında kurulan Devlet Hastanesi bünyesinde geçtiğimiz sene açılan müze meraklılarıyla buluşmaya devam ediyor.


Hastane’nin 110. kuruluş yıl dönümünde kurulan müze, Türkiye’nin ilk sağlık müzesi olma özelliğini taşıyor. Ziyaretçilerini 100 yıl önceye götüren müzede tarihe tanıklık eden belgeler sergileniyor. İnegöl’ün sağlık açısından geçirdiği kronolojik zamanın tasvir edildiği müze, Osmanlı arşivleri taranarak oluşturuldu. 7 aylık bir sürede kurulan müzede yüzyıllık belgelerin yanı sıra eski dönemlere ait ameliyathane malzemeleri, enjektörler, eski ilaçlar, hastane araç ve gereçleri ve eski model ambulanslara da yer veriliyor.İrtibat teli arayın :

75. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası İlanı

Nerden Nereye: /

10.05.2017


Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlenmesi için gerekli evrakları 15/05/2017 tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaşıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 75. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası’na alınacaklardır.”    

Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanıp hiç başlamayanlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabip ya da uzman tabiplerden 75. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenler;

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. ve 97. Maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç 15/05/2017 tarihi saat 18:00’e  kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvurabilirler.

Not:

Dilekçeler elden ya da kargo ile 15/05/2017 tarihi saat 18:00’e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye/ANKARA adresinde olacak şekilde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben gönderilmelidir.

Tescil işlemi ile ilgili kontrolü http://sbu2.saglik.gov.tr/drBilgi/ adresinden yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin : Tıklayınız

İrtibat teli arayın :

2017 Mayıs-Haziran Bölge Hizmet Grupları (Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar)

Nerden Nereye: /

08.05.2017

İrtibat teli arayın :

Doktor- Hasta İlişkisi Sahnede “Ses” Buldu

Nerden Nereye: /

05.05.2017


İzmir’de kornea nakli yapan göz doktoru, görme engelli hastası ve kornea bağışçıları ile birlikte “Kornea’nın Sesi” adlı müzik grubunu kurdu.

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde göz doktoru olarak görev yapan Prof. Dr. Sait Eğrilmez TRT Ses Yarışması Türkiye Birincisi olan ve uzun yıllar müzikle uğraşan Cem Cansız’a kornea nakli yaptı. Cansız, geçirdiği operasyon sonucundan yüzde 3’lük görme yetisine kavuştu. Çocukluk yıllarından beri Aşık Veysel hayranı olan Eğrilmez, Cansız’ı dönemin Aşık Veysel’i olarak nitelendirerek aralarındaki hasta-doktor ilişkisini sahneye taşımaya karar verdi. 

Kornea nakli için farkındalık oluşturmayı amaçlayan “Kornea’nın Sesi” adlı müzik grubuna, Türkiye’de korneasını bağışlayan ikinci görme engelli olan Mazlum Acar ve kornea bağışçısı olan Ersin İşitmez de dâhil oldu. Repertuarlarının büyük bir kısmı Âşık Veysel’in türkülerinden oluşan müzik grubunda bağlama ve vokalde Prof. Dr. Sait Eğrilmez, Cem Cansız ve Mazlum Acar, gitar da ise kimya öğretmeni Ersin İşitmez yer alıyor.

İrtibat teli arayın :

    Sayfa 1 ve 439 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 70 150 220 290 370 >
     Git 
     
Aktif Kullanıcı: 113 Üye Sayısı: 48635

Telif Hakkı © T.C.Sağlık Bakanlığı 2017