"Hoş geldiniz, sunulan hizmetlerden faydalanmak için sisteme giriş yapmalısınız"

BANA ULAŞIN

Talep ve önerilerinizi bana yazarak iletebilirsiniz.

Sonuçlar

Bakanlığımızda Devir Teslim Töreni

Nerden Nereye: /

21.07.2017

Kabine revizyonu sonrasında Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığı görevini Ahmet Demircan’a devretti. Devir teslim töreni sırasında konuşan Akdağ, "Eskinden çocukların, ishalden, kızamıktan kaybedildiği, anne ölüm oranlarının çok yüksek olduğu, zatürreden, veremden, tifodan, sıtmadan insanlarımızın kaybedildiği birülkeydik. Bu tamamen değişti. Hastalık yükümüz azaldı. Ama bir taraftan da vasfı değişti. Şişmanlık, hareketsizlik, sigara, bunlara bağlı şeker ve kalp hastalıkları ön plana çıktı. 2017 yılının başından itibaren de Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatları ile sağlıkta dönüşümün ikinci dönemini başlattık. İyi bir stratejik plan hazırladık. Aşağı yukarı 10 ay çalıştık. Şimdi bütün bu AK Parti hükümetlerimizin oluşturduğu mirası değerli bakanımıza emanet etmek üzere buradayız." diye konuştu.

Görevi Bakan Akdağ’dan devralarak 66. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Sağlık Bakanı olan Ahmet Demircan ise, "Bütün canlıların en önemli özelliklerinden biri kendilerini yenilemeleridir. Elbette biz canlı bir toplumuz. Dönüşüm içerisinde olan bir milletiz. Gelişim içinde olan bir milletiz. Bu dönüşümü üç temel üzerinde oturttuk. Sistemde dönüşüm, zihniyette dönüşüm ve uygulamadaki dönüşüm. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyerek insan merkezli bir dönüşümle yola çıktık. Sonradan onun gerektirdiği sistemi inşa ettik ve o sistemi zamanın gerektirdiği şekilde de yeniliyoruz. O yenileme sadece sağlıkta değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi gelişmesi de adım adım yenileniyor. Yapmış olduğumuz referandumda sistemimizi yeniden geliştirdik. Bu yeni sisteme uygun gelişim adımları atılıyor. Sağlıkta da aynı adımlar atılıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Ahmet  Demircan Sağlık Bakanlığı görevini Recep Akdağ’dan devraldı.

İrtibat teli arayın :

2017 Temmuz-Ağustos Bölge Hizmet Grupları (Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar)

Nerden Nereye: /

14.07.2017

2017 Temmuz-Ağustos Bölge Hizmet Grupları (Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar)


Tabip

Uzman Tabip

Ataması Sınav Yolu ile Yapılanlar

Uzman Diş Tabibi, Diş Tabibi, Eczacı

 Kaynak : www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

Sözleşmeli Aile Hekimlerine Verilecek Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi 2017 İlkbahar Dönemi Müracaatları

Nerden Nereye: /

11.07.2017
Sözleşmeli Aile Hekimlerine Verilecek Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi 2017 İlkbahar Dönemi Müracaatları

Sözleşmeli Aile Hekimlerine Verilecek Aile Hekimligi Uzmanlık Egitimi 2017 İlkbahar Donemi Basvuru ve Yerleştirme İşlemleri Usul ve Esasları Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun web sitesinde yayımlanmıştır.

Duyuru için :  Tıklayınız

Kaynak : www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

2017 Yılı Temmuz Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası

Nerden Nereye: /

06.07.2017

Kura Sonucu Yerleşenler Listesi Yayımlanmıştır2017 Yılı Temmuz Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası için Hizmet Puanı İtirazları ve Başvuruları Ret Edilenler Hakkında Duyuru İçin Tıklayınız

İlan Metni

Kura Takvimi

Münhal Kadrolar

Yerleşenler Listesi

Kaynak : http://www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Bünyesinde Yürütülen Projelerde Çalışmak Üzere Geçici Görevlendirme İle Personel Alınacaktır.

Nerden Nereye: /

30.06.2017

Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında halen 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/a maddesine tabi olarak görev yapan personelden görevlendirme yapılacak olup, Devlet Hizmet Yükümlüsü ve sözleşmeli personel olanlardan görevlendirme yapılmayacaktır.

Görev yapmak isteyen personelin fotoğraflı özgeçmişlerini eksiksiz bir şekilde doldurarak 31 Temmuz 2017 tarihine kadar sggm@saglik.gov.tr adresine elektronik posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Çocuk Gelişim Uzmanı, Diş Hekimi, Diyetisyen, Fizyoterapist, Hekim ( Tercihen Halk Sağlığı Uzmanı )

İletişim Fakültesi, Psikolog, Sosyolog

Ayrıca Halkla İlişkiler, Radyo-Televizyon ve Sinema, Gazetecilik, Sosyoloji ve Psikoloji bölümlerinde yüksek lisans veya doktora yapanların başvuruları da kabul edilecektir.


İrtibat teli arayın :

Kpss–2017/5 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında Duyuru

Nerden Nereye: /

28.06.2017


KPSS–2017/5 sonucuna göre Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yerleşen adayların, 28.06.2017 tarihinden itibaren www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde bulunan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden 3 nüsha olarak dolduracakları “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu”  fotoğraf yapıştırıp kendileri imzaladıktan sonra, bulundukları il'deki İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü veya İl Genel Sekreterlik yetkililerine onaylatarak  03.07.2017 günü saat 17.00’e kadar aşağıda belirtilen birimlere yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısını göstermek suretiyle dosya içinde şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Şahsen teslim edemeyecek durumda olanlar noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile formlarını teslim edebilecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacak, belgelerin vaktinde teslim edilmemesi halinde sorumluluk başvuru sahibine ait olacaktır.

Sağlık Bakanlığı  taşra teşkilatına ait sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşenlerin, bulundukları il'deki İl Sağlık Müdürlüğüne,

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatına ait ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşenlerin, bulundukları il'deki  İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne,

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatına ait çocuk gelişimcisi, dil ve konuşma terapisti, diyetisyen, ebe, fizyoterapist, hemşire, iş ve uğraşı terapisti (ergoterapist), odyolog, perfüzyonist, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşenlerin, bulundukları il'deki Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreterliklerine,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarını yukarıda belirtilen şekilde teslimetmeleri gerekmektedir.

Atama işlemine başlanabilmesi için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarının Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden doldurulması ve belirtilen süre içinde teslim edilmesi zorunludur.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra atama işlemlerine ilişkin detaylı duyuru www.yhgm.saglik.gov.tr  www.thsk.gov.tr ve www.tkhk.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.

KPSS 2017/5 sonucu Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yerleşenlerin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu doldurabilmeleri için öncelikle PBS ana sayfasında yer alan kullanıcı işlemleri kısmından PBS'ye üye olmaları ve daha sonra kura başvuru ve takip işlemleri kısmından giriş yapmaları gerekmektedir.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu İçin : Tıklayınız

Kaynak : http://www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

Bakanımızın Ramazan Bayramı Mesajı

Nerden Nereye: /

25.06.2017

Yardımlaşma ve dayanışmanın sembolü bereket ayı Ramazanı dolu dolu yaşadık. Milletçe, bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.


Bayramlar, ortak sevinçler yaşadığımız, ortak duyguları paylaştığımız müstesna günlerdir. Bu özel günleri birliğimiz, bütünlüğümüz için fırsata çevirmeli, manasına bağlı kalarak kardeşliğimizi güçlendirmeliyiz.


Bakanlık olarak vatandaşlarımızın huzur içinde bayramlarını geçirebilmesi için gereken tüm tedbirleri almış bulunuyoruz. Hastanelerimizde, başta aciller olmak üzere her hangi bir aksaklık yaşanmaması için gerekli planlamalar yapıldı. Böylesi günlerde de insanımızın sağlığı için büyük fedakârlıklarla görev yapan sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyor, bayramlarını kutluyorum.


Ramazan ayında oruç vesilesiyle kazandığımız sağlıklı beslenme alışkanlıklarını devam ettireceğimizi umut ediyorum. Kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan bayram ikramları konusunda ölçülü olmamız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. 


Her bayram, birçok vatandaşımızı trafik kazalarında kaybediyoruz. Sevdiklerine kavuşmak için yola çıkanların trafik kuralları konusunda duyarlı olmalarını, bütün yolcuların emniyet kemeri takmalarını istirham ediyorum.


Vatandaşlarımızın ve ülkemizdeki misafirlerimizin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, İslam Âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden diliyorum.


Prof. Dr. Recep Akdağ

T.C. Sağlık Bakanı


İrtibat teli arayın :

Sağlık Çalışanları Bowling Maçında Buluştu

Nerden Nereye: /

23.06.2017

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat programı kapsamında düzenlenen turnuvalara bir yenisi daha eklendi. Edirne’de “Sağlık için hareket et” sloganı ile hareketsiz yaşama dikkat çekmek amacıyla düzenlenen voleybol, futbol ve masa tenisi turnuvalarından sonra bowling dostluk maçında da sağlıkçılar bir araya geldi. Hareketsiz yaşama farkındalık sağlamak amacıyla düzenlenen dostluk  maçına çok sayıda sağlık personeli katıldı.

Edirne İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlükleri takımlarının karşı karşıya geldiği bowling maçında yaşanan kıyasıya mücadelede İl Sağlık Müdürlüğü takımı birinci oldu. Hareketsizliğin ölümle sonuçlanabilecek kadar risk faktörü taşıdığı belirtilen maçta haftada 3-4 kez yapılacak 30 dakikalık bir fiziksel aktivitenin ruhsal ve bedensel olarak insan sağlığında olumlu etkilere yol açacağı belirtildi.Hareketsizliğe dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, sağlığın korunup geliştirilebilmesi için fiziksel aktivitenin düzenli olarak yapılması ve hayatın bir parçası haline getirilmesi gerekliliğine dair mesajlar verildi.

İrtibat teli arayın :

76. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası İlanı

Nerden Nereye: /

22.06.2017


29/06/2017
tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaşıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 76. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası’na alınacaklardır.


Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanıp hiç başlamayanlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabip ya da uzman tabiplerden 76. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenler, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. ve 97. Maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç 29/06/2017 tarihi saat 18:00’e  kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvurabilirler.

Not: Dilekçeler elden ya da kargo ile 29 /06/2017 tarihi saat 18:00’e  kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye/ANKARA adresinde olacak şekilde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben gönderilmelidir.

Tescilişlemi ile ilgili kontrolü http://sbu2.saglik.gov.tr/drBilgi/ adresinden yapabilirsiniz.

Kaynak: http://www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

Bakanımız Sağlık Çalışanları Ramazan Buluşmasına Katıldı

Nerden Nereye: /

14.06.2017


Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Ankara’da gerçekleşen ‘Sağlık Çalışanları Ramazan buluşması’ programına katıldı. Yüzlerce sağlık çalışanının katıldığı iftarda Bakan Akdağ “Bu rahmet ayında bizleri sıhhat ve afiyet içerisinde bir araya getiren Cenab-ı Allah’a şükrediyorum ve hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi.
 
‘Sağlıkta yeni döneme geçiyoruz’
 
Sağlık sistemindeki yeni ihtiyaçları yerine koymak için yeni döneme geçildiğini aktaran Bakan Akdağ, “İyi bir sistem kurduk, bunu da sizlerle başardık. Bugün insanımız sağlık hizmetlerine kolay şekilde erişebiliyor. Eksiklerimizi tamamlamak ve yeni ihtiyaçları yerine getirmek için yeni döneme yani ikinci döneme başlıyoruz. Yeni dönemde hem 112 hizmetlerinde işi çok daha kaliteli hale getirecek düzenlemelerimiz ortaya çıkacak, hem de aile hekimliğini sağlıklı yaşam merkezleriyle zenginleştirerek vatandaşımızın çok daha mükemmel hizmet almasını sağlayacağız. Her geçen gün hastanelerimiz her açıdan daha da iyileşiyor. Kalitemizi, eğitimlerimizi ve personel sayımızı artıracağız. 2020’ye vardığımızda Ankara’daki bütün hastaneler son derece modern bir hale gelecek” açıklamasında bulundu.
 
‘Çalışanlarımızı mutlu etmek de işimizin bir parçası’
 
Sağlık çalışanlarına fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, “Bir tarafta işlerimizi daha iyi yapmaya çalışıyoruz, bir taraftan da çalışanlarımızı mutlu kılmaya çalışıyoruz. Hastaya hizmet etmek işimizin bir parçasıysa çalışanlarımızı mutlu etmek de diğer bir parçasıdır. İşimize hep birlikte sahip çıkıyoruz. Allah hepinizden razı olsun, sizler olmasaydınız, bütün dünyanın ‘siz bu işi bu kadar sürede nasıl bu kadar parayla yaptınız’ dediği bir sağlık sistemini kuramazdık. Onun için hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Bakan Akdağ konuşmasının ardından sağlık çalışanlarından bazılarını kürsüye davet ederek meslek anılarını ve isteklerini dinledi. Toplantının ardından Akdağ, sağlık çalışanlarıyla tek tek tokalaşarak fotoğraf çektirdi. Etkinlik ile ilgili tüm fotoğrafları http://www.recepakdag.com/ adresinden indirebilirsiniz.
 

İrtibat teli arayın :

    Sayfa 1 ve 441 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 70 150 220 290 370 440 >
     Git 
     
Aktif Kullanıcı: 169 Üye Sayısı: 49524

Telif Hakkı © T.C.Sağlık Bakanlığı 2017